Ta strona używa plików cookies w celu poprawy działania i komfortu użytkowania. Zakładamy, że godzisz się na to. W przeciwnym razie prosimy o zamknięcie strony, ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować jej funkcjonowania bez użycia plików cookies. Przeczytaj więcej na temat naszej polityki prywatności.

Zaproszenie

PAŃSTWOWY INSTYTUT NAUKOWY

INSTYTUT ŚLĄSKI W OPOLU

zaprasza na

otwarte zebrania naukowe z cyklu Środy w Instytucie Śląskim.

dr hab., prof. UO Teresa Sołdra-Gwiżdż
30 lat socjologii opolskiej w III RP: nadzieje i rozczarowania
Wykład połączony z prezentacją 83 tomu „Studiów Śląskich”, poświęconego pamięci dr Danuty Berlińskiej,
pt. W poszukiwaniu tożsamości. Grupy mniejszościowe w Polsce i na Śląsku po 1989 roku – dr Bernard Linek – redaktor naczelny

29 maja 2019 r., godz. 14.00
siedziba PIN – Instytutu Śląskiego w Opolu
ul. Piastowska 17, sala 201 (II piętro)


Informacje o prelegencie:

Dr hab. Teresa Sołdra-Gwiżdż, prof. UO

Zainteresowania naukowe: socjologia stosunków etnicznych, edukacji, rynku pracy i socjologia problemów społecznych.  Związana z Instytutem Śląskim w Opolu oraz Instytutem Socjologii UO. Koordynator, kierownik i członek wielu zespołów badawczych realizujących projekty naukowe finansowane z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ze środków UE oraz realizowanych na zlecenie władz samorządowych i przedsiębiorstw. Autorka ponad stu prac naukowych i ekspertyz poświęconych problematyce instytucji społecznych, relacjom etnicznym na Śląsku, edukacji, młodzieży oraz rynku pracy. Sekretarz Komisji Regionalnej Polityki Społecznej Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN, członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz zespołów redakcyjnych czasopism naukowych. Autorka monografii: Socjologia wobec Śląska – jedność czy wielość.

 

 


Informacje o dotychczasowych Środach w Instytucie Śląskim dostępne są w archiwum.


Jeśli chcecie Państwo otrzymywać powiadomienia o kolejnych Środach w Instytucie Śląskim drogą mailową, prosimy wpisać swój adres e-mail poniżej i kliknąć “zapisz”: