Ta strona używa plików cookies w celu poprawy działania i komfortu użytkowania. Zakładamy, że godzisz się na to. W przeciwnym razie prosimy o zamknięcie strony, ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować jej funkcjonowania bez użycia plików cookies. Przeczytaj więcej na temat naszej polityki prywatności.

Słownik nazw miejscowych Śląska. Polsko-niemiecki i niemiecko-polski

Słownik nazw miejscowych Śląska. Polsko-niemiecki i niemiecko-polski

48,00 

Autorki:
Monika Choroś,
Łucja Jarczak,
Stanisława Sochacka
ISBN: 978-83-7126-319-4
Rok wydania: 2015, dodruk 2019
Liczba stron: 470
Cena: 48,00 PLN

Opis

Ze wstępu Stanisławy Sochackiej do słownika:
„publikacja przedstawia nazwy miejscowe Śląska historyczne i współczesne, w aktualnych granicach administracyjnych, ograniczone do nazw urzędowych, usankcjonowanych prawem. Będą to zatem przede wszystkim nazwy wsi, miast i miasteczek, a także ich części, zwane potocznie dzielnicami, osadami, koloniami lub przysiółkami.
W pracy uwzględniamy także obiekty zaginione albo wchłonięte przez rozwijające się sąsiednie miejscowości. Należy podkreślić, że praca obejmuje tylko miejscowości posiadające odpowiedniki niemieckie.
Niniejsza edycja oparta jest na doświadczeniach opolskiego zespołu onomastycznego, który opracował Słownik etymologiczny nazw geograficznych Śląska, t. I — XVI, A—Ż, Warszawa-Wrocław-Opole 1970—2014”

Dodatkowe informacje

Rok wydania